главная - средства защиты растений
Виберіть культуру яку необхідно захистити

Основні шкідники і хвороби та заходи захисту картоплі

Колорадський жук (1)поширений повсюдно. Зимують жуки у грунті на глибині 30-40 см, а іноді і глибше. Навесні жуки відшукують сходи картоплі й об'їдають на них молоді листочки. У пошуках корму вони перелітають на значні відстані. Самки, починаючи з травня місяця, розміщують яйця з нижнього боку листків купками, відкладаючи протягом 1-1,5 міс. 900-1600 яєць. Через 8-10 діб відроджуються личинки, та починають живитися листками. При цьому вони скупчуються на верхівках пагонів і об'їдають листки. В умовах України колорадський жук може давати 2-3 покоління.

Заходи захисту. Найефективнішим та найсучаснішим у боротьбі з колорадським жуком є препарат Престиж® , який використовується для протруєння бульб картоплі перед садінням. Протруєння бульб препаратом Престиж® дозволяє захистити посадки картоплі від колорадського жука як мінімум до кінця цвітіння картоплі.

Якщо бульби перед садінням не були протруєні препаратом Престиж® , то в період вегетації картоплі під час масової появи личинок колорадського жука посадки обприскують робочим розчином препарату Конфідор® Максі , Каліпсо®,

Велика картоплева попелиця (2) поширена повсюдно. Пошкоджує картоплю, буряки та інші рослини. Попелиця є переносником вірусної хвороби картоплі.

Заходи захисту. В період вегетації при появі шкідника проводять обприскування препаратами Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®.

Жуки-ковалики (3). Численна родина жуків, личинки яких є небезпечними шкідниками сільськогосподарських культур. Самі жуки рослин не пошкоджують. Личинки (дротяники) живляться проростаючим насінням, корінцями, бульбами картоплі.

Заходи захисту. Протруюють бульби картоплі перед висаджуванням препаратом Престиж®

Картопляна міль (4)- карантинний шкідник. Пошкоджує переважно картоплю, особливо бульби у сховищах. Зимують гусениці і лялечки в коконах на рослинних рештках та на поверхні грунту. В овочесховищах міль може розмножуватися протягом зими, причому гусениці пошкоджують бульби.
Навесні з насінними бульбами шкідник потрапляє в поле, де продовжує свій розвиток. Гусениці вгризаються під епідерміс листка, молодого пагона або шкірку бульби, вигризають міни і ходи.

Заходи захисту. Протруюють бульби картоплі перед садінням препаратом Престиж® В період вегетації при появі шкідника проводять обприскування препаратами Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®. .

Фітофтороз (5). Найбільш поширена і небезпечна хвороба картоплі. Уражує усі органи рослини, крім коренів.
Проявляється хвороба зазвичай у другій половині літа, на початку цвітіння картоплі, бурими розпливчастими плямами на листках. Уражені листки і стебла буріють, загнивають, рослина передчасно відмирає. З бадилля інфекція фітофторозу потрапляє в грунт, де уражує бульби. На таких бульбах утворюються сіруваті вдавлені плями з металевим блиском, під яким тканина буріє, а бульби загнивають.

Заходи захисту. Якщо строки обробки проти колорадського жука і фітофторозу збігаються, тоді посадки обробляють сумішшю інсектициду та фунгіциду. Найефективнішими проти фітофторозу є системний фунгіцид Інфініто®, контактно-системний препарат Татту®, та контактний препарат Антракол®, Першу обробку проводять профілактично препаратом Антракол®, другу — препаратом Татту®, останню — фунгіцидом Інфініто®, Інтервал між обробками 10-14 днів.

Ризоктоніоз або чорна парша (б). Уражує бульби, паростки, корені, столони, стебла. На поверхні бульб утворюються тверді чорні коростинки (псевдосклероції) різної величини, що схожі на грудочки прилиплого грунту. Навесні псевдосклероції проростають і заражають проростки бульб. Розвитку хвороби сприяють холодна затяжна весна, надмірна вологість грунту. Поширюється з насінним матеріалом, а також через грунт.

Заходи захисту. Протруювання посадкових бульб картоплі препаратом Престиж® Інтервал між обробками 10-14 днів.

ПРИПАРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ КАРТОПЛІ.

ВСЕ