главная - средства защиты растений
Виберіть культуру яку необхідно захистити

Основні шкідники і хвороби та заходи захисту томатів

Совка бавовникова (1). Поширена переважно в південних степових районах України. Це небезпечний шкідник помідорів, баклажанів, і перцю, пошкоджує також качани кукурудзи, насіння в бобах квасолі та ін.
Протягом року дає три генерації. Зимують лялечки у грунті. Масовий літ спостерігається в другій половині травня. Літ метеликів другого покоління відбувається в липні, третього - в другій половині серпня або на початку вересня. Гусениці пошкоджують плоди, бутони й квітки. У плодах вони вигризають досить великі й глибокі неправильної форми ямки.

Заходи захисту. При появі перших ознак ураження шкідниками необхідно провести обприскування найсучаснішим препаратом проти совки Протеус®. В період масового льоту метеликів проводять обприскування препаратом Децис® Профі,

Совка помідорна (2).
Поширена в Степу та Лісостепу України. Значної шкоди завдає помідорам у теплицях під плівкою. Живляться гусениці вночі, об'їдаючи листки рослин, а на помідорах, баклажанах і перці вгризаються всередину плодів. Вдень вони ховаються під грудочками землі.

Заходи захисту.

З помідорною совкою такі самі як і з бавовниковою.

Білокрилка (З) у теплицях зустрічається всюди. В середині та в кінці літа iї можна спостерігати на рослинах у відкритому грунті і в парниках біля теплиць, але взимку у відкритому грунті білокрилки майже всі гинуть. Пошкоджує білокрилка помідори, огірки, салат, селеру, квасолю, квіткові декоративні рослини. За рік шкідник може дати до 12 поколінь. Відродившись, личинки зразу присмоктуються до листків і живляться їх соком, виділяючи липку солодку масу, на якій розмножуються сажкові гриби.

Заходи захисту.

Обприскування рослин треба починати при з'явленні первинних вогнищ білокрилки, використовуючи препарати Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®. Рослини обприскують через кожні 10-14 днів до повного знищення шкідників, суворо дотримуючись регламентів застосування пестицидів у закритому грунті.

Фітофтороз помідорів (4). Хвороба поширена в усіх зонах України. Проявляється фітофтороз на томатах у другій половині літа, як правило через 2-3 тижні після появи його на картоплі. У сприятливих для збудника хвороби погодних умовах (помірна температура, висока вологість повітря) фітофтороз може призвести до загнивання 90-100% плодів. Уражує листки, стебла та плоди. На листках утворюються бурі плями, які у вологу погоду або при густій росі з нижнього боку вкриваються білим нальотом. На плодах утворюються коричнево-бурі тверді розпливчасті плями. У вологу погоду плями по краях вкриваються світло-сірим нальотом. Томати уражуються фітофторозом, як правило, від картоплі.

Заходи захисту.

Найефективнішими проти фітофторозу є системний фунгіцид Інфініто®, контактно-системний препарат Татту® та контактний препарат Антракол®. Першу обробку проводять профілактично препаратом Антракол®, другу — препаратом Татту®, останню — фунгіцидом Інфініто®, Інтервал між обробками 10-14 днів.

Альтернаріоз або суха плямистість (5). Хвороба уражує помідори та інші пасльонові культури. На нижніх листках утворюються плями бурого кольору, які поступово збільшуються. На стеблах, як і на листках утворюються овальні плями, що визиває суху гниль стебел. Плоди уражуються в кінці вегетації. На них, частіше коло плодоніжки утворюються темні, вдавлені, округлі плями.

Заходи захисту. Ефективне профілактичне обприскування препаратами Антракол®, Татту®, ще до появи перших симптомів або відразу ж після утворення перших плям.

ПРИПАРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ТОМАТІВ.

ВСЕ