главная - средства защиты растений
Виберіть культуру яку необхідно захистити

Основні шкідники і хвороби та заходи захисту капусти

Хрестоцвіті блішки (1)- дрібні жуки до 3,5 мм. Шкодять кілька видів бліх: хвиляста, світлонога, чорна та синя. Із зимівлі жуки виходять рано: у кінці березня - на початку квітня. Блішки утворюють на листках капусти, особливо по краях виразки. Крім листків, блішки обгризають квітконіжки, пуп'янки та стручки.
Найбільш активні жуки в жарку сонячну погоду. Личинки жуків живляться корінцями рослин. В кінці червня - першій половині липня з'являються жуки нового покоління, які живляться на різних хрестоцвітих до настання холодів.

Заходи боротьби. Найефективнішим є обприскування розсади на грядках, плантацій капусти, сходів хрестоцвітих і насінників розчином препаратів Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі або Протеус®.

Капустяна попелиця (2). Дорослі попелиці та личинки живляться соком рослин, який вони висмоктують хоботком. Пошкоджені листки зморщуються й жовкнуть, ріст рослин уповільнюється, врожай дуже знижується. У першій половині літа попелиця шкодить менше. Найбільш небезпечна вона в середині та наприкінці літа, під час інтенсивного розмноження.

Заходи захисту. Хімічну боротьбу на посівах капусти треба починати тоді, коли з'являються перші колонії комах і листки ще не почали скручуватися. Пізніше ефективність обробок знижується. Обприскування проводять препаратами Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®.

Капустяна совка (3). Протягом літа на всій території України розвивається два покоління цього шкідника. Зимує капустяна совка в грунті в стадії лялечки. Метелики її першого покоління літають з середини травня по кінець червня, другого покоління - з половини липня по першу половину вересня. Молоді гусениці капустяної совки зеленого кольору, живуть групами і вигризають м'якуш листка, на якому відродились. У цвітної капусти гусениці, крім листків, пошкоджують ще й суцвіття.

Заходи захисту. Рослини капусти, пошкоджені гусеницями, обприскують робочим розчином препаратів Децис® Профі, Протеус®. Каліпсо®,

Капустяний білан (4). Протягом літа розвивається два-три покоління. Метелики першого покоління з'являються здебільшого в квітні - на початку травня. Кілька личинок гусениці білана можуть за 2-3 дні знищити всю головку капусти. Найбільш численні й найшкідливіші гусениці другого та третього поколінь (липень-серпень). Нерідко пошкоджена капуста гине, не встигнувши навіть зав'язати головки.

Заходи захисту. Рослини капусти, пошкоджені гусеницями, обприскують робочим розчином препаратів Децис® Профі, Каліпсо®, Протеус®.

Капустяна міль (5). УЗимує шкідник у стадії лялечки на післязбиральних рештках. Метелики вилітають у квітні і відкладають яйця на хрестоцвіті рослини. Гусениці, що відроджуються, вгризаються в м'якуш листка і прокладають всередині листка короткі хідники (міни). Потім вони живляться відкрито: виїдають м'якуш маленькими ділянками, не зачіпаючи шкірки з верхнього боку, утворюючи напівпрозорі округлі плями, або «віконця». Пошкодженні листки жовкнуть і незабаром засихають. Протягом літа на Україні розвивається 3-4 покоління капустяної молі.

Заходи захисту. Для знищення гусениць молі рослини обприскують робочим розчином препаратів Децис® Профі, Конфідор® Максі Каліпсо®, Протеус®.

Чорна ніжка розсади капусти (6). Прикоренева шийка ураженої розсади буріє, тоншає або загниває, рослина підламується і гине. Розвитку хвороби сприяють надмірна вологість грунту і повітря в парниках, різкі коливання температури, загущення посівів, підвищена кислотність грунту.

Заходи захисту. Крім агротехнічних заходів обов'язково використовувати препарат Превікур®, якому немає аналогів в Україні.

ПРИПАРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ КАПУСТИ.

ВСЕ