главная - средства защиты растений
Виберіть культуру яку необхідно захистити

Основні шкідники і хвороби та заходи захисту буряків

Звичайний буряковий довгоносик (1). Це досить великий (завдовжки 15 мм) з видовженим товстим хоботком жук. Зимують жуки в грунті. Вихід їх на поверхню спостерігається здебільшого в першій половині квітня. Літ жуків починається звичайно в кінці квітня - перших числах травня. Під час льоту переважна кількість довгоносиків зосереджується на сходах буряків. Вони об'їдають сім'ядолі та молоді листки або перегризають підсім'ядольне колінце, в результаті чого рослини гинуть. Личинки довгоносиків спочатку живляться корінцями, а потім коренеплодами буряків. Найбільшої шкоди довгоносик завдає в роки з засушливою, жаркою весною.

Заходи боротьби. Довгоносик завжди найбільшої шкоди завдає пізнім та зрідженим посівам буряків. Сходи буряків рекомендується обприскувати розчином препаратів Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®.

Звичайна бурякова блішка (2). Це дрібні жуки завдовжки 1,5-2,3 мм, які зимують під опалим листям. З місць зимівлі виходять рано і на сходах буряків пошкоджують сім'ядольні та молоді листочки. Пошкодженні листки скручуються і висихають. Блоха може пошкоджувати і точку росту, від чого рослини неодмінно гинуть. Особливо великої шкоди блішки завдають у суху, жарку погоду. У другій половині липня - в серпні виходять жуки нового покоління, які живляться листками буряків. А потім перелітають до місць зимівлі.

Заходи захисту. Сходи буряків обприскують розчином препаратів Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®.

Бурякова крихітка (3). Жуки бурякової крихітки (вони завдовжки 1,2-1,5 мм) пошкоджують підземні частини сходів столових буряків. На підземній частині стебельця та на поверхні корінців жуки вигризають виразки, від яких рослини надламуються і гинуть. Пошкодження буряків крихіткою спричиняє розвиток коренеїда. Особливо великої шкоди вона завдає в роки з холодною та вологою весною.

Заходи захисту. Сходи буряків обприскують розчином препаратів Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®.

Бурякова листкова попелиця (4). На буряках бурякова попелиця з'являється наприкінці травня - на початку червня. Живиться звичайно на стеблах, квітконосних пагонах та нижньому боці листків, висмоктуючи з них сік. Найбільш численними колонії попелиці бувають у липні, після чого кількість їх поступово зменшується.

Заходи захисту. Як тільки з'являться перші колонії попелиці, поки не встигли скрутитися листки, посіви буряків слід обприскати розчином препаратів Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®.

Бурякова муха (5). Зовні схожа на звичайну хатню муху, але менше за розміром (завдовжки 6-8 мм). Протягом літа розвивається два покоління бурякової мухи. Мухи першого покоління вилітають у другій половині квітня або на початку травня; другого — в липні-серпні. З яєць відроджуються личинки, які вгризаються всередину листка, де й живуть до перетворення в лялечок. Личинки мухи виїдають м'якуш листків буряків, залишаючи верхню і й нижню шкірочки. Листки дуже пошкоджених рослин відмирають.

Заходи захисту. Щоб знищити личинки, які проникли всередину листків, посіви обприскують робочим розчином препаратів Каліпсо®, Конфідор® Максі Протеус®.

Коренеїд буряків (6). Це комплексна хвороба. В ураженні беруть участь близько ста видів грибів та бактерій. Найбільшої шкоди хвороба завдає на важких ущільнених грунтах при надмірній вологості та різких коливаннях температури грунту в період з'явлення сходів. Уражуються ростки до з'явлення їх на поверхні грунту та сходи у фазі сім'ядольних листків. Характерною ознакою хвороби є потемніння та загнивання корінців і підсім'ядольного коліна ростків і сходів. На сходах спостерігається також побуріння і загнивання кореневої шийки. Такі сходи підламуються і падають.

Заходи захисту. Насіння буряків знезаражують препаратом Превікур®, 4 л на 1 т (40 г на 10 кг).

ПРИПАРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ БУРЯКІВ.

ВСЕ