главная - средства защиты растений
Виберіть культуру яку необхідно захистити

Основні шкідники і хвороби та заходи захисту виноградників

Гронова листокрутка (1). На винограді пошкоджує бутони, зелені та стиглі ягоди. Пошкоджені грона загнивають. Зимують лялечки в щілинах кори, серед опалого листя. Виліт метеликів починається в кінці квітня - в травні. Гусениця плете павутинну трубку в середині суцвіття і живе в ній. Метелики другого покоління відкладають яйця на зелені ягоди, всередині яких живиться гусениця.
Метелики третього покоління літають у серпні і відкладають яйця на ягоди, які починають достигати. Гусениці протягом вересня пошкоджують стиглі ягоди.

Заходи боротьби. Для обприскування використовують препарати Децис® Профі, Каліпсо®, Конфідор® Максі, Протеус®. Сигналом для обприскування є виявлення чотирьох гусениць на 100 суцвіть, пізніше - двох гусениць на 100 грон.

Виноградна філоксера (2). Живиться лише на винограді. На американських лозах розвивається як повноциклічна форма, пошкоджує листя, на якому викликає утворення опуклин - галів; на коренях оселяється і живиться, але помітної шкоди кущам не завдає. На європейських сортах пошкоджує коріння, утворює кореневі гали. Пошкоджене коріння загниває і відмирає, за 3-4 роки всихає кущ. На листі цих сортів філоксера не розвивається.

Заходи захисту. Для боротьби з листковою формою філоксери проводять обприскування розчином препарату Конфідор® Максі .

Мілдью (3). Уражує листя, пагони, вусики, суцвіття і ягоди. На листках у місцях ураження утворюються жовті маслянисті плями. Після дощу, роси або туману плями з нижнього боку листків вкриваються білим борошнистим нальотом. Сприяє поширенню захворювання тепла, волога погода. Уражене листя засихає і обпадає. Хвороба обмежує нагромадження цукру в ягодах і вони залишаються зеленими, а лоза не дозріває.
На зелених пагонах від мілдью утворюються бурі плями, які згодом темнішають і при дальшому потовщенні пагона стають неначе вдавленими. На суцвіттях ураження часто починається з гребенів або з окремих квітконіжок. Уражена тканина буріє і у вологу погоду вкривається білим нальотом. На зелених ягодах також з'являється білий наліт гриба. Тканина ягоди у плодоніжки буріє, зсихається. Такі ягоди стають грушовидними і обпадають.

Заходи захисту. Ефективність обприскування залежить від своєчасності їх проведення. Перше - при виявленні перших маслянистих плям. Друге - перед цвітінням. Наступні - після цвітіння, з інтервалом 8-14 днів. Використовують препарати Антракол®, Еупарен®М, Флінт®. Антракол®, Еупарен®М, Флінт

Оїдіум (4). Уражуються переважно ягоди і зелені пагони, рідше листя. На поверхні ураженої тканини утворюється сіруватий наліт, який нагадує попіл, а запахом - гнилу рибу. Розвиток молодих уражених ягід припиняється, вони засихають, уражені пізніше ягоди розтріскуються, насіння оголюється, ягоди мають знижену цукристість і загнивають. На пагонах, черешках листків і плодоніжках у місцях ураження залишаються коричневі плями, які часто зливаються. На листках наліт з'являється спочатку верхнього боку, а при сильному уражені - також із нижнього. Суха погода зумовлює прив'янення рослин, що сприяє їх ураженню.

Заходи захисту. Для обприскуваня використовують розчин препарату Флінт

Сіра гниль (5). На уражених ягодах шкірка легко відокремлюється від м'якоті, і вони швидко втрачають сік. Хворі грона вкриваються пухнастим сірим нальотом гриба, на якому згодом з'являються чорні склероції. Зимує у вигляді склероціїв на уражених рослинних рештках винограду та інших видів рослин. При цьому внаслідок зниження цукристості ягід погіршується якість вина, виноград не придатний для транспортування і тривалого зберігання. У дощову погоду може задавати великих збитків, спричиняючи розтріскування ягід під час достигання.

Заходи захисту. Проводять обприскування розчином препаратів Антракол®, Еупарен®М, Тельдор®. Антракол®, Еупарен®М, Тельдор®,

ПРИПАРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВИНОГРАДНИКІВ.

ВСЕ