Доставка:
• Новою поштою: повна оплата або наложеним платежем.
• Укпоштою: відвантаження тільки оплаченних замовлень.
• Самовивіз: зі складу інтернет-магазина в Києві.
Колхікум – один із небагатьох квітів, які розпускаються, коли вся природа готується до зимового сну. Зовнішньо, цей квітка дуже схожа на ніжні, весняні крокуси, саме тому, так дивно спостерігати цвітіння колхікуму в середині вересня, в жовтні і навіть в листопаді! Рослина надзвичайно мальовничо виглядає на альпійських гірках або вздовж садових доріжок. Яскраві й витончені квіти розфарбовують клумби в різні відтінки білого, рожевого, димчасто-блакитного й сиреневого.
Прекрасний осінній підсніжник – колхікум або пізньоцвіт
Колхікум також відомий під назвою пізньоцвіт або осінній цвіт. Це невисока рослина від 15 до 20 см, хоча деякі різновиди можуть виростати трохи вище – до 30-35 см. Безвременник – це рослина «навпаки». Спочатку з цибулини з'являються поодинокі бутони, що нагадують витягнуті, прості (іноді махрові) дзвоники з 6 пелюстками й жовтими або коричневими тичинками. Період цвітіння у колхікумів триває близько 15-20 днів, іноді – до 3-4 тижнів, після чого на місці квітки, біля самої землі, формується овальна капсула-плід з численними дрібними насінням всередині.
Після цвітіння рослина «засинає» до весни, а при першій відлизі випускає кілька видовжених, зелених листочків. Дозрівання насінної коробочки відбувається аж до кінця наступного літа. Але вирощувати цю рослину насінним (генеративним) способом – досить трудомістке заняття, оскільки зацвітають такі колхікуми тільки через 5-7 років. Зате, при правильному догляді за цибулинами, «дітки» у вас з'являться вже на 2-3 рік вегетації.
Важливо! Цибулини колхікума містять алкалоїди, які при попаданні всередину людського організму можуть викликати неприємні реакції. Тому, посадку колхікума слід проводити обережно, і після контакту з цибулинами обов'язково ретельно вимийте руки. А краще – працювати в захисних рукавичках.
Різновиди й особливості колхікума (пізньоцвіту)
В природі існує близько 60 різновидів колхікума, окрім того, селекціонери постійно працюють над новими сортами, представляючи квітникарям дивовижні відтінки прекрасних і ніжних квітів.
Найбільшою популярністю й поширеністю користуються:
На основі дикоростучих різновидів безвременника виведені інші цікаві сорти: насичено-фіолетовий Giant з об'ємними квітами, білий Alboplenum з квітами-звездами, ліловий Cilicicum purpureum з полурозкритими квітами-дзвіночками.
Колхікум : посадка та вирощування
Пізньоцвіт віддає перевагу пухким, поживним, легким ґрунтам, сонячним ділянкам без застою вологи. Підходять як нейтральні, так і кислі ґрунти, навіть у глинистому ґрунті рослина може чудово розвиватися, якщо уникати перенасичення вологою. Може виносити легку півтінь, але на обігрітому сонцем пагорбі розквітне яскравіше та пишніше.
Час посадки – кінець серпня-вересень. Необхідно добре розпушити та очистити ділянку від бур'янів та залишків кореневищ. Навіть для кожної цибулини роблять лунку – для дрібних цибулин – близько 7-9 см, а для великих – трохи глибше, до 15-20 см. На дно ямки можна насипати суперфосфат і деревну золу. Розмістіть цибулини в лунках, обов'язково подбайте, щоб верхівки лусок, які утворюють своєрідну трубку, дивилися вгору, і присипте цибулину землею.
Оптимально висаджувати пізньоцвіт невеликими групами, щоб відрослі квітконоси не падали, а підтримували один одного. Приблизна відстань між цибулинами – 5-8 см. Укривати рослину на зиму немає необхідності – пізньоцвіт чудово витримує будь-які температурні стреси та морозні, безсніжні зими.
Чи потрібно викопувати цибулини пізньоцвіту?
Якщо ви вирішили завести у своєму саду пізньоцвіт, то перші цибулини найкраще купити у спеціалізованому магазині, щоб бути впевненими у якості посадкового матеріалу. При цьому великі, здорові цибулини розпустяться вже першої осені (приблизно через 4-6 тижнів) і порадують вас красивим, осіннім цвітінням.
Рекомендується щороку викопувати цибулини, розділяти їх, дезінфікувати, просушувати та зберігати у прохолодному місці до посадки. Усі маніпуляції необхідно проводити влітку, коли листя пізньоцвіту повністю пожовкло або засохло. Це буде означати, що рослина перейшла в фазу спокою і не буде травмована.
Під час росту пізньоцвіту весь догляд за квіткою зводиться до підтримки стабільної вологості, видалення бур'янів та розпушування ґрунту після поливів. Занадто мокра земля навколо цибулин неминуемо приверне слимаків або призведе до розвитку грибкових захворювань. Підгодовувати посадку найкраще суперфосфатом. А восени можна використовувати калійно-фосфорні добрива.
Де купити недорогі цибулини колхікума (пізньоцвіту) з доставкою по Україні?
Покупка якісного посадкового матеріалу – запорука продуктивності рослин та пишного, раннього цвітіння. Саме тому, якщо ви хочете купити оригінальні цибулини пізньоцвіту, обов'язково оформляйте замовлення на сайті інтернет-магазину "Веснодар". Ми реалізуємо насіння, цибулини та саджанці лише перевірених виробників і селекціонерів, тому гарантуємо чудову якість всієї нашої продукції. А також – вражаючий асортимент, доступні ціни та швидке відправлення замовлень по всій Україні поштовими службами.