В цей не легкий час Ми продовжуємо працювати для Вас!
Ваші замовлення доставляються Новою поштою та Укрпоштою. Працює пункт видачі замовлень за адресою м. Київ вул. Машинобудівна, 50
Помідор – один із найпопулярніших овочів на столі українців. Його вирощують навіть на невеликих городах, щоб вживати свіжим, додавати в салати, консервувати, солити, готувати томатний сік.
Багато агрономів-аматорів або професіоналів прагнуть купити насіння індетермінантне томатів. До даної категорії відносять сорти, які можуть необмежено зростати – у зв'язку з цим вони вимагають особливих умов вирощування та догляду.
Індетермінатні помідори називають ще сортами необмеженого зростання. Стебло такого кущ буде збільшуватися доти, доки дозволяють погодні умови та є вільне місце. Високорослі томати відмінно підходять для вирощування в теплиці. Крім того, вони дають рясний урожай.
За сприятливих умов можна отримати до 40–50 кистей із плодами. У цій категорії представлено також багато гібридів, отриманих шляхом схрещування кількох видів рослин. Вони більш стійкі до хвороб, шкідників та погіршенню погоди.
За наявності оптимальних умов розвитку насіння високорослих томатів дають дуже великі кущі. Вони можуть зрости врівень з дахом теплиці, тому їх потрібно постійно підв'язувати. Цвітіння починається після того, як на кущі з'являється 9-12 перших листів. Квіткові пензля закладаються зазвичай через кожні три листові пластини.
Індетермінантні високорослі томати починають родити, як правило, через 105-130 діб. Цей час залежить від умов зростання та обраного сорту. Період плодоношення тривалий, овочі дозрівають протягом усього сезону. Тому для хорошого врожаю важливо не просто забезпечити, а й постійно підтримувати оптимальні умови.
Високорослі томати вимагають:
Високорослі помідори дають хороший урожай і довго забезпечують господарів необхідною кількістю овочів, хоч і не відрізняються скоростиглістю. Як вже писалося вище, саме їх частіше всього вибирають для вирощування в теплицях, також вони чудово зростають у південних регіонах України.
Оскільки кущ збільшується в розмірах протягом всього вегетаційного періоду, він може досягати 180-300 см. Тому підв'язування — обов'язковий етап догляду, щоб уникнути пошкодження куща. Вилучення бічних пагонів необхідно для гарного плодоношення та дозрівання овочів.
У серпні рекомендується прищипувати кінчики нових пагонів. Тоді рослина кидатиме більше сил на формування плодів, а не на створення гілок. Варто відзначити, що високорослі сорти, попри необхідність регулярного догляду, дуже популярні, саме вони утворюють 70% світових посівів.
Саджанці не можна садити занадто чи недостатньо глибоко у землю. У першому випадку розсада зростатиме повільніше через низьку температуру ґрунту, а в другому може полягти, оскільки погано укоріниться. Оптимальна глибина посадки — трохи глибше або врівень між землею та шийкою кореня.
Для хорошого врожаю необхідно впроваджувати систему сівозміни на 3–4 роки та відмовитися від вирощування в одному місці пасльонових культур (наприклад, перцю або баклажанів). То є для індетермінантних томатів підходить ґрунт, на якому вони до цього не зростали протягом 3-4 років. Вони адаптуються до будь-якого ґрунту, у тому числі піщаного чи глинистого, але краще вибирати суглинки з хорошими дренажними характеристиками.
Розсаду можна висаджувати рано, але тільки якщо ні різких заморозків. Купуючи насіння індетермінантних томатів для вирощування у відкритому ґрунті, важливо пам'ятати, що рослини чутливі до температурних перепадів, сильного вітру, різких змін вологості. У результаті можуть почати скручуватися листя або навіть опадати квіти.
У такій споруді чи саморобному парнику рослини більш стійкі до негативних факторів. Купити насіння високорослих томатів в Україні часто віддають перевагу саме для вирощування в теплиці. Але у процесі потрібно враховувати кілька нюансів:
Опори знадобляться як у відкритому ґрунті, так і в закритому. Попередньо їх потрібно очистити та продезінфікувати.
Вибрати та замовити насіння високорослих сортів зручно в наш інтернет-магазин. Ми відправляємо замовлення по всій Україні «Новою Поштою» або «Укрпоштою». У Києві ви можете забрати товар самостійно нашій точці видачі.