...
Іпомея – напрочуд яскрава і дуже невибаглива ліаноподібна рослина. Якщо ви хочете приховати якусь частини саду, декорувати порожню, непоказну стіну, прикрасити паркан або якось урізноманітнити вуличну альтанку – ця рослина стане кращим варіантом. Дуже красиві і ніжні квіти іпомеї буквально прикрасять вашу ділянку в різні кольори і відтінки!
Іпомея відноситься до сімейства в'юнкових. Виростає в теплому і вологому тропічному кліматі, однак і в наших помірних широтах, ця квітка відмінно прижилася і активно вирощується майже на кожному кроці. Рослина може виростати у вигляді кущів, дерев, довгих ліан – ви самі можете зробити опори для пагонів, "запустивши" ліану на вигнуту арку, вертикальну опору або паркан, округлу альтанку і т.д.
Іпомею часто називають «квіткою ранкової зорі». Це пов'язано з тим, що рослина розпускає свої бутони рано-вранці, у той час, коли всі інші ще сплять. Квіти можуть бути різних відтінків: червоні, рожеві, фіолетові або синюваті з білими поздовжніми смугами. Велике, гладке, серцеподібне листя розташоване на тонких стеблах і має темно-зелене забарвлення, яке так органічно поєднується з насиченим забарвленням пелюсток.
Ця рослина налічує дуже велику кількість видів. Ймовірно, ви зустрічалися з багатьма з них, тому що іпомея є дуже популярною квіткою серед садівників:
Іпомея набула широкого застосування в ландшафтному дизайні. Нею прикрашають вертикальні грати, колони і навіть не дуже високі дерева. Дуже незвичайно і красиво виглядатиме іпомея у високих підвісних горщиках. Або, наприклад, якщо під кошиком спорудити невеликі кріплення, якими квітка зможе «повзти». Іпомея буде поєднуватися як з іншими рослинами, що повзуть, так і прикрашати простий зелений газон.
Для посадки іпомеї необхідно підготувати розсаду. Однак спочатку насіння потрібно підживити – покласти його у воду та залишити набухати на добу. Якщо набухання насіння немає, слід акуратно проткнути голкою первинну оболонку і знову скласти посадковий матеріал у воду.
Далі готуються невеликі горщики. Земля для розсади іпомеї може бути різною, все залежить від виду рослини. Готову суміш засипають у горщики. Висаджують по 2-3 насіння в одну ємність, після чого накривають горщики склом або плівкою, щоб створити вологі тепличні умови. Слід регулярно провітрювати ґрунт та прибирати конденсат. У середньому температура в приміщенні, де пророщується розсада, повинна бути в межах 18-20 градусів. Якщо все зробити правильно, то перші паростки почнуть з'являтися вже після двох тижнів.
Як тільки сходи досягають більше 15 см заввишки, їх підв'язують і дають опору, щоб їм було куди рости. При пересадці розсади слід стежити, щоб коренева система не була оголена чи пошкоджена. Обрізування та общипування молодих ліан дозволить їм формувати більшу кількість відгалужень. Висадка вже зміцнілої розсади здійснюється в середині травня або на початку червня. Погода під час пересадки має максимально стабілізуватися, щоб уникнути різких весняних заморозків.
Догляд за іпомеєю простий. Потрібно регулярно, але помірно поливати дорослу рослину. Не допускайте накопичення вологи біля коріння. Підживлення іпомея любить. У період інтенсивного зростання потрібно раз на півмісяця вносити добрива для декоративно-квітучих рослин.
В інтернет-магазині Веснодар можна замовити насіння іпомеї за найвигіднішою вартістю від перевірених селекціонерів та насіннєвих компаній. Ви можете оформити доставку кур'єром, тоді насіння буде доставлене в найкоротші терміни прямо до вас додому. Замовляйте у нас та отримуйте виняткову якість та гарний сервіс!