...
Сальвія Віста Пьорпл (Vist Purple)
Сальвія Редді Вайт Сюрпрайз (Reddy White Surprise)
Сальвія Биг Блу Блю (Big Blue)
Сальвія – представник сімейства Lamiaceae, є декоративною, трав'янистою, однорічною рослиною з неймовірно привабливими бутонами і ароматним листям. Salvia отримала свою назву – від латинського слова, що означає «бути здоровим». Справді, про цілющі властивості цієї рослини було відомо древнім лікарям. Однак сорти рослин із значною цілющою силою називаються шавлія. Сальвія – це всі декоративні різноманіття, якими прикрашають квітники і палісадники.
Сальвія – це однорічна рослина, дуже посухостійка і невибаглива. Вона виростає до 60-70 см, хоча є і карликові сорти. Стебла жорсткі, чотиригранні, покриті великою кількістю подовженого або овального, грубого або опушеного листя. Апікальні нирки заповнені ароматними, трубчастими, закритими квітами в багатьох кольорах і відтінках синього, червоного і білого.
До популярних декоративних сортів, які вирощують для прикраси, відносяться:
Саме останній вид шавлії часто використовується селекціонерами для створення неймовірних нових продуктів для грядки і клумби. Експерти працюють не тільки на колір рослин (є сорти, листя яких пофарбовані не в звичайному зеленому і срібному кольорі), але і на такі характеристики, як висота рослин, до вимог сільськогосподарських технологій і умов вирощування, а також тривалість цвітіння.
Сальвія добре росте в різних частинах саду, на живильному, вологопроникаючому ґрунті, нейтральних або злегка лужних. При підготовці квітника, ви можете додати трохи крупнозернистий пісок або дуже дрібний гравій в ґрунт. Чим вище рослина, тим більше він може страждати від протягів і вітру, тому краще вибрати тихе, освітлене сонцем місце.
Сальвію можна вирощувати прямим посівом в ґрунт, краще садити восени, так щоб насіння зимувало в землі. Тоді рослини почнуть розвиватися дуже рано і потішать рясним цвітінням. Якщо ви хочете, посадити насіння для розсади, то краще за все зробити це в кінці лютого або на початку березня. Підготуйте ґрунт, розпушений і родючий. Її потрібно рясно зволожити, а потім висіяти насіння і покрити контейнер плівкою, щоб створити тепличні умови. Коли з'являються перші паростки, переконайтеся, що рослинам не тісно.
Як тільки розсада починає підростати і утворювати листя – прищипніть верхівку, щоб стимулювати розвиток бічних стебел. Сальвію в сад висаджують приблизно в травні. Перед посадкою можна трохи додати в лунки біогумусу або компосту. Також при пересадці важливо зберегти кореневу систему, щоб рослина відразу пішла в ріст.
Надалі потрібно стежити за вологістю ґрунту, оскільки при перезволоженні квітка пригальмовує у розвитку. Та й загалом, сальвія легше переносить посуху, ніж зайву вологість. Що стосується підживлення, можна використовувати водорозчинні фосфорно-калійні добрива, не частіше ніж раз на місяць, перед початком формування бутонів.
Вибрати та замовити насіння сальвії можна у нашому інтернет-магазині Веснодар. Ми гарантуємо своїм відвідувачам величезний вибір різних кольорів та декоративних рослин, найдоступніші ціни та оперативне відправлення замовлень поштовими службами України.