...
Настурція – всім відома рослина, така ж звична та популярна, як і чорнобривці або тюльпани. Чому вона досі вирощується в наших садах та палісадниках? Це невибаглива в агротехніці рослина, яка здатна приємно здивувати буйством фарб та гармонійністю з іншою садовою зеленню. Ця трав'яниста рослина, привезена до нас із Америки, належить до сімейства Настурцієвих. Незважаючи на те, що спочатку наш клімат для квітки був не сприятливим, за весь час вона зуміла акліматизуватися і подарувати буйство фарб у наші сади.
Настурцію називають капуцином. Це однорічна рослина, яка виростає в соковиті та м'ясисті ліани, але деякі види можуть бути чагарниками. Листя лопате і почергове, а пелюстки можуть бути як звичайними, так і махровими, неправильної форми жовтими, помаранчевими або червонуватими. Настурція здавна вважалася лікувальною рослиною, а деякі її сорти додавали в їжу.
У природному середовищі настурція є багаторічником. Однак у нас вона прижилася як однорічна рослина. Найпопулярніші види:
Настурція настільки полюбилася садівникам, що цією дивовижною ліаною прикрашають альтанки, паркани чи огорожі, саджають її поряд з деревами або створюють цікаві композиції з іншими рослинами.
Вирощувати настурцію можна як насіннєвим, так і розсадним способом. Другий дозволяє досягти більш ранніх сходів та цвітіння. У квітні або на початку травня готують торф'яні стаканчики, куди садять по 2-3 насіння. Перші сіянці з'являються через 1-2 тижні, якщо дотримуватись температурного режиму в 20-22 ºC. Пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт потрібно, не пікіруючи її, щоб не пошкодити чутливу кореневу систему.
Садити настурцію потрібно в слабокислий ґрунт, підібравши сонячне місце саду. Воно має бути добре захищеним від сильного вітру. Також слід подбати, щоб у місці посадки не накопичувалася волога, інакше настурція почне гнити.
Квітку потрібно висаджувати на відстані 30-40 см, щоб дати настурції достатньо місця для розвитку. Не забувайте перші тижні накривати молоді квіточки на ніч. Цвісти настурція розпочне вже за півтора місяці.
Відразу після посадки рекомендується здійснювати частий і рясний полив, проте вже доросла рослина не вимагає стільки вологи. Не забувайте прополювати та прибирати бур'яни, а також розпушувати землю. Настурцію підгодовують калійно-фосфорними добривами доти, доки вона почне цвісти.
Інтернет-магазин Веснодар пропонує своїм клієнтам найкращу якість насіння, добрив та супутніх товарів. Ми пропонуємо купити насіння настурції за найдоступнішою ціною, а також замовити все, що необхідно для ефективного садівництва нашого каталогу. Ми співпрацюємо з перевіреними селекційними компаніями, які постачають лише якісний посадковий матеріал та можемо запропонувати найвигідніші ціни та уважний сервіс кожного нашого клієнта.