...
Платикодон Поп Стар Блю (Pop Star Blue)
Платікодон – неймовірно приваблива квітка з великими бутонами у формі китайських ліхтариків, які, відкриваючись, перетворюються на широкі, великі дзвіночки. До речі, ця рослина має і другу назву – широкодзвоник. А вирощують його як на клумбах або вздовж садових доріжок, так і в горщиках, на балконах або відкритих терасах.
Широкодзвоник вважають «виходцем» з Азії. У природі ця рослина зустрічається у Східному Сибіру, Китаї, Кореї та Японії. Платікодон віддає перевагу кам'янистим схилам і лісовим узліссям, квітка виростає до 40-120 см, має м'ясистий корінь, гладке, пряме і голе стебло, розетку прикореневого листя з загостреним краєм. Суцвіття досить великі – близько 8-10 см у діаметрі, а період цвітіння триває із середини літа до перших днів осені.
Платікодон – монотипна рослина і не має різновидів. На основі природно зростаючої квітки було виведено кілька сортів, як правило, більш компактних і не таких високих, зате з більшими квітами різних відтінків білого, синього і рожевого. Між собою представники різних сортогруп можуть вирізнятися висотою рослини або формою квітки.
Квітка часто використовується для прикраси ландшафтного дизайну на присадибній або дачній ділянці. Платікодон – багаторічник, який чудово почувається в тіні, по сусідству з іншими рослинами, а також на кам'янистих або бідних ґрунтах. Його вирощують не тільки на клумбах або вздовж доріжок – великими дзвіночками можна прикрасити альпійську гірку, багатоярусну клумбу, рокарій, терасу або балкон.
Платікодон чудово розмножується насіннєвим способом, його навіть можна посіяти відразу в ґрунт, навесні або під осінь, щоб насіння перезимувало і навесні швидше виросло у великі, рясно квітучі кущики.
Найбільш оптимальний спосіб вирощування – через розсаду. Для платікодону відмінно підходять живильні, пухкі ґрунти. Насіння потрібно рівномірно посіяти поверхнею контейнера і обприскати з пульверизатора, не присипаючи землею. Саму ємність накрити плівкою і поставити в добре освітлене, тепле місце і чекати на сходи приблизно через 10-12 днів. Періодично міні-тепличку можна провітрювати, а посіви трохи зволожувати, якщо це необхідно.
Після проростання насіння плівку прибирають і продовжують обприскувати паростки в міру просихання землі. Дочекайтеся поки рослина випустить по парі справжніх листочків, і обережно пікіруйте рослини, щоб не зашкодити кореню. Або просто прорідіть посів, щоб не травмувати рослину – платікодон не любить пересадки. Адже йому ще належить висадження у відкритий ґрунт.
На клумбу кущики можна виносити, коли встановиться тепла погода – наприкінці весни чи перші дні літа. Місце вибирайте сонячне та тихе, можна з півтінню. Відсутність протягів – особливо важлива для високих сортів, які страждають від вітрового навантаження.
Після пересадки полийте і мульчуйте кущики, а надалі підгодовуйте рослини мінеральними добривами для квітів і регулярно поливайте. У міру відцвітання краще обрізати зів'ялі бутони, щоб досягти тривалого цвітіння. А ось збирати насіння у домашніх платікодонів не варто – посадковий матеріал гібридів втрачає свої сортові ознаки.
Виростити на своїй клумбі чудові квіти дуже легко і просто, якщо вибрати якісний посадковий матеріал та інші супутні товари. Інтернет-магазин Веснодар запрошує всіх квітникарів у свій онлайн-каталог, де можна вибрати та купити насіння платікодону недорого та з доставкою. Ми співпрацюємо тільки з перевіреними виробниками насіння, яке реалізує сертифікований посадковий матеріал у широкій різноманітності.