В цей не легкий час Ми продовжуємо працювати для Вас!
Ваші замовлення доставляються Новою поштою та Укрпоштою. Працює пункт видачі замовлень за адресою м. Київ вул. Машинобудівна, 50
Базилік – пряна рослина фіолетового або світло-зеленого кольору з пікантним, вираженим ароматом. Вперше був привезений до Європи з Азії солдатами Олександра Македонського ще в IV столітті. Поступово він завойовував свою популярність і став невід'ємною частиною середземноморської кухні, а згодом поширився по всьому світу. Базилік вирощують на грядках, в теплицях і на балконах. Ароматна і приваблива рослина відмінно доповнює квітники і прикрашає ландшафтний дизайн на присадибних територіях. А зелень і сушені листочки базиліку активно використовуються в кулінарії і народній медицині.
Базилік виростає до 50-60 см у висоту, має гіллясту кореневу систему і прямі, чотиригранні, злегка шорсткі на дотик стебла, покриті довгасто-яйцевидним, гладким листям фіолетово-бордового або світло-зеленого кольору. Білі, рожеві і світло-фіолетові квітки зібрані в гроноподібні суцвіття і цвітуть приблизно з середини літа до початку осені. Якраз в цей період рослина накопичує в листі найбільшу кількість ефірного масла, а також кислий сапонін, каротин і дубильні речовини.
Як вже було сказано, базилік буває двох видів:
Ця рослина використовується для ароматизації страв (м'ясного фаршу, оцтів і масел) і в якості приправи до випічки, макаронів, перших страв, соусів. Є важливим інгредієнтом для приготування деяких прохолодних напоїв і додається при консервації овочів на зиму.
У народній медицині базилік використовують для приготування відварів і настоїв, які приймають при застудах, запаленнях, збудженнях. Базилік здатний надавати комплексний благотворний вплив на імунну та ендокринну систему, органи травлення і верхні дихальні шляхи.
В Індії до сих пір шанують базилік, як улюблену рослину бога Вішну. Індуси навіть вибачаються перед кущиками базиліку, перш ніж зривати зелень. Мало хто знає, але сухим листочкам базиліку приписують і магічні властивості – якщо носити гілочку рослини в кишені, то удача неодмінно буде супроводжувати вас в будь-яких починаннях.
Будь-який посадковий матеріал варто купувати у перевірених виробників або сертифікованих представників селекційних компаній. Перед покупкою потрібно упевнитися в достовірності упаковки та її вмісту. Також варто звернути увагу на терміни придатності насіння, адже посадковий матеріал втрачає схожість через 2-3 роки.
Що стосується вибору насіння базиліку, то варто визначитися, який саме вид вам би хотілося виростити – зелений або фіолетовий. Серед першого різновиду особливою популярністю користуються сорти Геновезе і Емілі. Серед фіолетових сортів найчастіше вирощується Темний Опал і Розі.
Інтернет-магазин Веснодар пропонує своїм покупцям різноманітний вибір насіння базиліку та інших прянощів від кращих селекційних компаній Італії, Німеччини та Нідерландів. У нашому каталозі Ви знайдете різні сорти, а також різні за обсягом упаковки для вирощування зелені як в промислових масштабах, так і на балконних грядках. Також ми пропонуємо оптові ціни і оперативну доставку в будь-яке місто України: Київ, Харків, Одесу, Дніпро і т.д.